از بزرگترین اجتماع شیعیان برای ترویج گفتمان جبهه مقاومت چه استفاده‌ای کرده‌ایم؟

  • یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 07:52
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 689 دفعه

رئیس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: بهره‌برداری فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باید خروجی اربعین برای زائران باشد و متولیان عرصه فرهنگی و بین‌المللی و دلسوزان فرهنگی وظیفه دارند که این نقش را به نحو شایسته ایفا کنند.

 

حسین عامریان، رئیس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در همایش روسای کمیته‌های فرهنگی اربعین استان‌ها نبود درک صحیح نهادهای فرهنگی و بین‌المللی از فرصت اربعین و رسالت و مسئولیتی را که بر عهده دارند، مهمترین مشکل در راه بهره برداری از فرصت ارزشمند اربعین دانست و افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری به فعالان اربعینی مبنی بر اینکه «میزبانی را از عراقی‌ها نگیرید» تا حدودی بار مسئولیت پذیرایی از دوش خیرین و فعالین خدماتی اربعین کمتر شده و این ظرفیت ایجاد شده است که از فرصت اربعین برای ترویج گفتمان مقاومت، ایثار و شهادت و انقلاب اسلامی استفاده و از سکولار شدن اربعین ممانعت کردد و به تحکیم پشت جبهه مقاومت پرداخته شود.

عامریان افزود: نهادهای مسئول فرهنگی و بین‌المللی باید از خود بپرسند و ارزیابی کنند که واقعاً چقدر در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اثرگذاری داشته‌اند و از این جریان گسترده مردمی اربعین برای تثبیت و تعمیق جریان شیعی اصیل چقدر توانسته‌اند بهره‌برداری کنند؟ اساساً برنامه‌های آن‌ها چقدر با دغدغه‌های انقلاب اسلامی سنخیت داشته و در آن مسیر بوده است؟

عامریان همچنین تصریح کرد: رسالت فرهنگی و بین المللی نهادهای فرهنگی در اجتماع بزرگ مردمی اربعین، نباید محدود به پذیرایی و اطعام و توزیع آب شود؛ بلکه باید به مسئولیت فرهنگی خود عمل کنند. با عرض تأسف باید بگوییم که هنوز قدر فرصت اربعین را ندانسته‌ایم و از این اجتماع در جهت مصالح امت اسلامی استفاده نمی‌کنیم و روزی خواهد آمد که غبطه این فرصت‌ها را خواهیم خورد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 08:10
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه