در پیاده روی اربعین حسینی امسال، هر زائر نائب شهیدی خواهد بود

  • یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 07:23
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 830 دفعه

اربعین امسال طرح نیابت شهداء را با توزیع کارت های نیابت شهداء کشورهای مختلف، به چهار زبان عربی ، انگلیسی ، اردو و فارسی و با برپایی۶ موکب و غرفه اختصاصی طرح نیابت شهداء در مسیر پیاده روی اربعین حسینی و خروجی های مرزی و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت، انجام می شود.

 

photo 2017 12 20 09 41 14

حسین عامریان، رئیس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهارداشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط کارگروه شاهد کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، امسال طرح پیاده روی اربعین به نیابت از شهداء، گسترده تر از سال های قبل اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: تلاش این طرح بر این موضوع معطوف است که گفتمان نیابت شهداء در میان مردم و اقشار مختلف نهادینه شده و به نحوی گسترش یابد که هر زائری که تصمیم می گیرد به پیاده روی اربعین حسینی بیاید، نیت نماید که نائب شهیدی باشد و پیاده روی و زیارت خود را متبرک به نام و یاد شهیدی نماید.

عامریان در ادامه افزود: از کمیته های فرهنگی ستاد اربعین استان ها خواسته شده است که برای فرهنگ سازی و ترویج این طرح تلاش نموده و برنامه هایی را با استفاده از تمام ظرفیتی که در اختیار دارند، اجرا نمایند.

مدیرعامل کانون همبستگی فرزندان شاهد همچنین اظهار داشت: تشکل های فرزندان شاهد عضو این کانون که در شهرها و استان های مختلف در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حال فعالیت هستند، مسئولیت کارگروه شاهد استان ها را برعهده داشته و از آنها نیز خواسته شده است که مشابه سال های قبل تمام تلاش خود را بکارگیرند و به رسالت زینبی فرزندان شهداء در ادامه راه شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، عمل کنند.

رئیس کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین مهمترین مشکل در مسیر اجرای شایسته این طرح را ضعف منابع و امکانات و عدم همراهی مؤثر نهادهای مسئول دانست و تصریح کرد: این طرح از مؤثرترین و ارزشمندترین طرح های فرهنگی در حوزه اریعین است که مورد استقبال چشمگیر و زائد الوصف زوار اربعین حسینی قرار گرفته است. لذا انتظار می رود نهادهای مسئول و دارای بودجه و امکانات با یاری این طرح، به وظایف خود نسبت به شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که پیام اصلی مسیر زینبی اربعین حسینی است و مورد درخواست و استقبال خیل عظیم زائران نیز می باشد، به نحو شایسته ای عمل نمایند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 11:38
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه