سنت خوبی است که هر زائر به نیابت از یک شهید زیارت کنند

  • شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 12:54
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 1081 دفعه

در پیاده روی اربعین و زیارت سید الشهدا (ع)، سنت خوبی است که هر زائر به نیابت از یک شهید زیارت کنند. چرا که شهدا راه کربلا را باز کردند.

آیت الله حسینی بوشهری امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه 96/08/05 با توصیه به راهپیمایان اربعین حسینی به انجام نیابت شهداء اظهارداشتند: در پیاده روی اربعین و زیارت سید الشهدا (ع)، سنت خوبی است که هر زائر به نیابت از یک شهید زیارت کنند. چرا که شهدا راه کربلا را باز کردند.

وی در ادامه تصریح نمود: زائران باید در مسیر کربلا یاد شهدا باشند که آن ها با نثار خون و جان خود راه را برای ما باز کردند و امروز مراسم اربعین به برکت خون شهیدان انجام می شود.

هر زائر اربعین نائب یک شهید

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه