هر زائر نائب یک شهید در پیاده روی اربعین می شود/ چاپ کارت نائب الشهید به ۴ زبان

  • شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 05:58
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 1009 دفعه

دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین:امسال کارت‌های نیابت از شهدا به 4 زبان فارسی، عربی، اردو و انگلیسی چاپ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری «طرح نائب‌الشهید» و موکب رسانه‌ای افق صبح امروز (چهارشنبه 3 آبان)‌ در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد. در این نشست حسین عامریان دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین در خصوص setطرح نائب‌الشهید اظهار کرد: طرح پیاده‌روی اربعین به‌نیابت از شهدا از سال گذشته به‌شکل آزمایشی و محدود اجرا شد اما با توجه به بازخوردهای گسترده این طرح در سال گذشته امسال این طرح با قوت بیشتر در فضای مردمی اربعین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه خاستگاه فرهنگ ایثار و شهادت در اربعین وجود دارد، گفت: در پیاده‌روی سال گذشته بیش از 350 هزار کارت نیابت از شهدا صادر شد که 150 هزار کارت مربوط به شهدای ایرانی و 200 هزار کارت مربوط به شهدای عراقی بود. امسال با گردآوری تعداد بیشتری از شهدا بانک اطلاعاتی شهدای ایرانی، عراقی،‌ فاطمیون، زینبیون، لبنانی، شهدای عربستان و نیجریه تکمیل شده است.

عامریان با ابراز اینکه "راهپیمایی اربعین دارای بعد سیاسی و اجتماعی است و اگر از نگاه سیاسی و اجتماعی به این پیاده‌روی نگاه نکنیم این فرصت را از دست داده و منحرف خواهد شد" گفت: موضوع ایثار و شهادت موضوعی است که در جریان مختلف شیعی پذیرفته شده و موجب اتحاد و جبهه واحدی در شیعیان می‌باشد و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین منظور امسال برنامه‌های گسترده و متنوعی ایجاد کردیم.

دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین گفت: امسال کارت‌های نیابت از شهدا به 4 زبان فارسی، عربی، اردو و انگلیسی چاپ خواهد شد. همچنین امکان انتخاب شهید مورد علاقه توسط فرد زائر فراهم شده و هدف ما الگوپذیری و جهت‌دهی به زائران برای انس بیشتر با شهدا است.

وی از ایجاد 40 کانتر در موکب‌های پیاده‌روی اربعین در داخل ایران و عراق خبر داد و گفت: خادمان شهدا در این کانترها آماده چاپ و صدور کارتهای نیابت از شهدا هستند و کسانی که تمایل داشته باشند می‌توانند عکس خود را به‌همراه عکس شهید مورد علاقه خود چاپ کنند و نیابت آن شهید را در مسیر داشته باشند. همچنین با مراجعه به سایت nayebshahid.ir می‌توانند به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام و کارت نیابت از شهدای خود را دریافت کنند. بیش از 250 خادم در عراق و 100 خادم در خروجی‌های مرزی به زائران در خصوص طرح نایب‌الشهید خدمت‌رسانی می‌کنند.

دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه "ما به‌دنبال این هستیم که این فرهنگ ترویج و نشر داده شود" گفت: در این موضوع نقش رسانه‌ها پررنگ می‌شود که با ظرفیت خود بتوانند به این دغدغه‌ها پاسخ دهند که دوستان شبکه افق سیما از حامیان این طرح هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه