فعالیت گسترده «موکب رسانه ای افق» در پیاده روی اربعین/شبکه افق رسانه طرح نیابت

  • شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 05:51
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 1062 دفعه

نشست خبری «طرح نایب‌الشهید» و «موکب رسانه‌ای افق» صبح امروز (چهارشنبه 3 آبان)‌ در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد.

 

در این نشست محسن ناجی مدیر برنامه‌های تولیدی شبکه افق سیما در خصوص برنامه‌های این شبکه در اربعین اظهار کرد: شبکه افق بر اساس سیاست‌های کلی خود وظیفه دارد تا امسال پوشش گسترده‌تری در رابطه با پیاده‌روی اربعین تدارک ببیند.naji

وی افزود: در دو سال گذشته این شبکه سعی در پوشش حضور زائران اربعین در داخل مرزها را داشت اما امسال به صورت متمرکز از داخل عراق پوشش زنده این حماسه عظیم را خواهد داشت و حال و هوا و حس زائران و عزاداران اربعین را به تصویر خواهد کشید.

ناجی از ایجاد و استقرار 3 استودیوی تلویزیونی با همکاری رسانه‌های عراقی در طول مسیر پیادهروی اربعین خبر داد و گفت: بحث کلی و سیاست شبکه افق در این پیاده‌روی در آن است که کسانی که نمی‌توانند در این حماسه عظیم حضور پیدا کنند درک خوبی از این فضا را داشته باشند. به همین منظور طرح‌هایی به عنوان طرح نایب‌الشهید، من و دوست اربعینی‌ام و طرح نایب‌الزیاره با پشتیبانی شبکه افق و کارگروه شاهد ستاد مرکز اربعین تدوین شد که به صورت غیرحضوری مخاطبان در این پیاده روی حضور داشته باشند.

مدیر برنامه‌های تولیدی شبکه افق سیما گفت: در این ایام بخش عمده‌ای از‌ آنتن شبکه افق سیما را برنامه‌های زنده اربعین و برنامه‌های تولیدی با اثرگذاری و عمق بیشتر تشکیل می‌دهد و این شبکه در این ایام به شبکه اربعین تبدیل می‌شود و با هماهنگی ستاد مرکزی و سایر دستگاههای متولی اخبار و اطلاعات مربوط به اربعین را به مخاطبان اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

در ادامه سجاد بهمن‌آبادی تهیه‌کننده برنامه‌های اربعین شبکه افق سیما در سخنانی با بیان اینکه در سالهای گذشته برنامه‌های تلویزیونی عمدتا با فضاهای دوربینی بسته ارتباط کمی را با مخاطب برقرار می‌کردند گفت: امسال شبکه افق سعی بر این دارد که این اتفاق را رقم بزند تا مخاطبان بیشتری که در راهپیمایی اربعین حضور پیدا نکرده‌اند بتوانند با عمق و حس و حال بیشتر همراه با زائران اربعین شوند.

وی افزود: برنامه‌های شبکه افق در ذیل موکب رسانه‌ای افق فعالیت خود را انجام می‌دهد به همین سبب برای ارتباط بیشتر با مخاطبان و پشتیبانی طرح‌های نایب‌الشهید، نایب‌الزیاره و من و دوست اربعینی‌ام، چادرهایی در مرزهای زمینی، فرودگاه امام و در طول مسیر راهپیمایی ایجاد شده که آماده خدمت‌رسانی فرهنگی به زائران است.

بهمن‌آبادی با بیان اینکه فضای اربعین و زیارت نیاز به پوشش فرهنگی عظیم دارد‌، هدف از ایجاد چادرها را ترویج فعالیت‌های فرهنگی اربعین عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها باید ظرفیت فرهنگی اربعین را به صورت قوی و گسترده نشر دهند.

تهیه‌کننده برنامه‌های اربعین شبکه افق، حضور مهمانان ویژه اعم از شاعران، مداحان، سخنرانان و ... را در استودیوی افق در راهپیمایی اربعین از دیگر برنامه‌های موکب رسانه‌ای افق عنوان کرد و گفت: برنامه‌هایی مانند جهان‌آرا و دیگر برنامه‌ های تولیدی شبکه نیز در قالب موکب رسانه‌ای افق از استودیوی اربعین شبکه پخش خواهد شد.

وی در ادامه گفت: جزئیات برنامه‌های شبکه افق توسط روابط عمومی به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 06:06
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه