زنده ماندن شهدا زمانی احراز می شود که ما برای انها برنامه ای داشته باشیم

  • سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 06:18
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 650 دفعه

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی حوزه کرمان عنوان کرد: زنده ماندن شهدا زمانی احراز می شود که ما برای انها برنامه ای داشته باشیم

به گزارش خانه_خشتی ؛حجت الاسلام امیر حسین شیرازی دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی حوزه کرمان در گفتگو با خبرنگار خانه خشتی در خصوص طرح #نایب_الشهید اظهار داشت :طرح نایب الشهید از سال گذشته اغاز شده است و اثرات تربیتی و معنوی زیادی را در بردارد.

وی تصریح کرد :برای جا افتادن این طرح کمیته های انسانی شکل گرفت در این زمینه تبلیغاتی در صدا و سیما انجام دادیم بنرهای مفهومی با نیابت از شهید چاپ شد ،امسال هم این طرح با ایجاد موکب های اختصاصی در مرزها ،#نجف ، #کربلا و در مسیر راه پیمایی اربعین فراگیرتر خواهد شد .

شیرازی بیان داشت : به کارگیری مبلغین برای کشورهای دیگر به زبانهای مختلف ،به کارکیری مداحان که بتوانند کار تبلیغی و فرهنگی انجام دهند ،توزیع کارت #نایب_الشهید برای دیگر کشورهای از جمله فعالیتهای صورت گرفته در این طرح می باشد .

وی ادامه داد : توزیع کارت نایب الشهدا در کشورهای دیگر با استقبال زیادی روبرو شد حتی در عراق و بین کسانیکه از کشورهای دیگر امده بودند مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

وی محصولات تبلیغی مکتوب چند زبانه ، تکمیل بانک شهدا و تولید #اپیلیکشین در فضای مجازی از دیگر فعالیتهای این طرح برشمرد و گفت : طرح تکمیلی بانک شهدا در طرح همبستگی فرزندان شاهد ،باعث ایجاد همبستگی بین انها می شود.

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی تاکید کرد :با صحبتهایی که با موکب های استانی صورت گرفته است برای ارتقای این طرح انها همکاری خواهند کرد .

شیرازی خاطرنشان کرد : هدف از اجرای این طرح آن است که فرهنگ ایثار و شهادت را به زندگی روزمره جامعه اسلامی وارد کرده و شهدا را به الگوهایی کارآمد و زنده تبدیل کنیم.

شهدا زنده هستند ولی این زنده بودن زمانی احراز می شود که ما برای آن برنامه ای داشته باشیم و در مسیر آنها گام برداریم.

وی یادآور شد: در این طرح هر شخص احساس می کند که می تواند پا جای پای شهدا بگذارد و مانند آنها باشد و در زندگی روزمره خود نیز نسبتی با شهدا داشته باشد و کم کم تقرب به شهدا اتفاق می افتد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه